7 / 24 Konu Videolarına Erişin

Nasıl Öğreniyoruz ?

Öğrenilen bilgilerin % 70 i ilk 24 saat içinde tekrar edilmezse unutulur. İnsan beyni yeni bilgilere her zaman açıktır ancak öğrenilen yeni bilgiler eski bilgilerimizi geri plana atar. Uzun süre kullanılmayan yani tekrar edilmeyen bilgiler ise unutulur. Bilgilerin kalıcı olabilmesi için tekrar gereklidir. Özellikle öğrencilerin öğrenim hayatında başarılı olabilmeleri için düzenli ders tekrarını alışkanlık haline getirmeleri gereklidir. Öğrenciler genelde ezber yapmaya çalışır. Bunun sonucunda akla giren bilgiler kullanıldıktan hemen sonra kaybolur. Ancak düzenli tekrar yapıldığında bu bilgiler beyninize yavaş yavaş ve kalıcı bir biçimde kodlanır. Kişi derslerinde olduğu gibi sosyal hayatında da birçok konuyu beynine daha kolay taşır, kolay anlar ve öğrenir, yani başarıya ulaşır.

Artık Ezber Yok !!!

Peki, arşiv derslerden nedir? Öğrencilerimizin, canlı dersleri kaçırdığında ve ya eksikleri olduğunda, sınavlar için tekrar etme ihtiyacı duyduklarında 7/24 ulaşabileceği video derslerdir. Arşiv derslerinde MEB müfredatı takip edilmektedir. Arşiv derslerimiz, öğrencilerimizin istediği ünite ya da konu hakkında ön çalışma yapmasına olanak sağlayan kurguya sahiptir. Yani, bir ay sonraki ünitenin herhangi bir konusunu önceden izleyebildiği gibi, 2 ay öncesinin herhangi bir ünite ya da konusunu da izleyebilir. Bu olanakların yanı sıra, öğrencilerimiz kendi sınıfı dışındaki arşiv derslerden de faydalanabilmektedirler. Bir sonraki yılın derslerini izleme, öğrencilerimize bir sonraki akademik yıl için ön çalışma yapma imkânı sunar. 

Sizde Deneyin

Peki, öğrencilerimiz arşiv videolardan nasıl faydalanmalı? Kendilerini en verimli, öğrenmeye hazır ve istekli olduklarını düşündükleri bir zamanda, anlamadıkları yerleri geri dönüp, dur-oynat şeklinde tamamlayabilirler. Aynı zamanda, videoda var olan soruların çözümünü görmeden önce, videoyu durdurup, önce soruyu kendisi çözmeli ve sonrasında ise videoyu oynatarak sorunun çözümünü görmelidir.


Mobile Aygıtlarla Uyumlu

Mobil Aygıtlarla...

ders videoları ile herkesten bir adım önde olun.

Ders Çalışmanın

… ve eğlenmenin yeni haliyle buluşun

Başarmak İçin...

…şimdi daha çok vaktiniz var.